Vybir-UA

Збройні сили Польщі опинилася в політичній пастці

Published: in Новини by .

a6af48f404_1689084322_output.webpПонад рік у Польщі спостерігається проблема з придбаними у Південної Кореї легкими бойовими літаками (LCA) сімейства FA-50, виготовленими корпорацією Korea Aerospace Industries (KAI). У 2022 році поляки замовили 48 одиниць: 12 стандартних у модифікації FA-50GF Block 10 та 36 одиниць FA-50PL Block 20, спеціально розроблених під польські вимоги.

У серпні 2023 року поляки отримали 12 одиниць FA-50GF Block 10, але потім зупинили експлуатацію всіх бортів, оскільки південнокорейська сторона не передала сертифікати на піротехнічні матеріали, що використовуються у механізмі катапультного крісла. Сертифікацію було завершено лише у березні 2024 року. ВПС Польщі поінформували ЗМІ, що закупівлю вказаних літаків було проведено урядом без узгодження потреб із військовими. Але на цьому біди польських збройних сил через дивне партнерство політиків Польщі з компаніями з Південної Кореї не закінчилися.

Наразі польські військові зіткнулися з тим, що не можуть придбати 1 млн. штук артилерійських снарядів калібру 155 мм. Це пов’язано із відсутністю політичного рішення щодо створення анонсованого владою Національного резерву боєприпасів. Військові змогли купити лише 500 тис. снарядів у Південній Кореї та на внутрішньому ринку у Polish Armaments Group. Політики захотіли, щоб польська армія мала запас в 1 млн. снарядів, але як цього добитися, не сказали.

Можливості польської промисловості виявились вичерпаними, а у південнокорейців вже черга вишикувалася через Тихий Океан і їм не до проблем Варшави. У Польщі немає замкнутого кола виробництва снарядів калібру 155 мм, все роблять із імпортних комплектуючих, але оскільки в Європі зараз «аврал», у постачальників порожні склади.

Поляки могли б спробувати домовитися з німецьким концерном Rheinmetall, у нього кілька заводів та багаторічний досвід виробництва. Але Варшава так зіпсувала стосунки з Берліном, своїми убогими вимогами репарацій у розмірі $1,3 трлн, що німців буквально нудить від однієї згадки про Польщу.

Сучасні лінії з виробництва якісних боєприпасів сьогодні коштують у середньому $130-140 млн. Найкращими технологіями (роботизацією та автоматизацією) у цій сфері також мають Туреччина, Чехія та Словаччина, але їм не до проблем Варшави, яка лише розпочала роботу над документацією з виробництва боєприпасів. Справа в тому, що потреба польських військ у снарядах калібру 155 мм з’явилася лише у 2016 році, коли на озброєння надійшла САУ Krab. Виходить, що воювати з Росією полякам фактично нема чим, а гонору було, як до Місяця, з криками тримайте мене семеро.

Comments

Leave a Reply